top of page
Trzy pokolenia kobiet

ZDROWIE KOBIET

8 marca 2023

W marcu chcemy zwrócić szczególną uwagę na zdrowie kobiet. Chcąc zadbać o swoje zdrowie musisz pamiętać o badaniach profilaktycznych:

  • zmierz sobie ciśnienie 

  • wykonaj badania laboratoryjne: morfologię, cukier, cholesterol, mocz

  • regularnie badaj piersi

  • jeśli masz 50 - 69 lat zgłoś się na bezpłatne badanie mammograficzne - wykaz punktów znajdziesz tutaj

  • odwiedź ginekologa, wykonaj badanie cytologiczne (w wieku 25 - 59 lat bezpłatnie, w ramach programów profilaktycznych NFZ)

  • umów się na wizytę u dentysty.

Żeby zachować zdrowie, trzeba oczywiście pamiętać o zdrowym trybie życia: aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie. Dobre zdrowie psychiczne zagwarantują pozytywne relacje z najbliższymi - pielęgnujmy zwyczaj wspólnych posiłków i rozmów, znajdźmy czas na długi spacer, obejrzyjmy razem wartościowy film.​

Sugestia dla Panów: może zamiast tradycyjnego prezentu czy kwiatka warto umówić bliską kobietę na wizytę u lekarza lub wykonanie badań profilaktycznych? Efekt z pewnością będzie lepszy i zapamiętany na dłużej.

Wszystkim Paniom z okazji ich święta 8 marca życzymy zdrowia i pogody ducha oraz dedykujemy wypowiedź Meryl Streep: 

“Niech nikt nie zmywa zmarszczek z mojego czoła, osiągniętych zdumieniem pięknem życia; albo tych zmarszczek wokół ust, które pokazują, jak bardzo się śmiałam i jak dużo całowałam; ani tych worków pod oczami, w nich jest wspomnienie tego, jak wiele płakałam. Są moje i są piękne”.

Zdrowie kobiet: News
bottom of page